VPG Foil Resistors Y11896K80000BR0L
Part No.:
Y11896K80000BR0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY11896K80000BR0L.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y11896K80000BR0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y11896K80000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y11896K80000BR0L?
Image Y11896K80000BR0L
Part Number Y11896K80000BR0L
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)