VPG Foil Resistors Y118919K6000FR13L
Part No.:
Y118919K6000FR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY118919K6000FR13L.pdf
Description:
RES 19.6K OHM 1% 0.6W RADIAL
Resistance:
19.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y118919K6000FR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y118919K6000FR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y118919K6000FR13L?
Image Y118919K6000FR13L
Part Number Y118919K6000FR13L
Product Status Active
Resistance 19.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)