VPG Foil Resistors Y118912K4000FR13L
Part No.:
Y118912K4000FR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY118912K4000FR13L.pdf
Description:
RES 12.4K OHM 1% 0.6W RADIAL
Resistance:
12.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y118912K4000FR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y118912K4000FR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y118912K4000FR13L?
Image Y118912K4000FR13L
Part Number Y118912K4000FR13L
Product Status Active
Resistance 12.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)