VPG Foil Resistors Y1073666R670Q9L
Part No.:
Y1073666R670Q9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY1073666R670Q9L.pdf
Description:
RES 666.67 OHM 0.02% 1/4W RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Z202
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
666.67 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y1073666R670Q9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y1073666R670Q9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1073666R670Q9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y1073666R670Q9L
Part Number Y1073666R670Q9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series Z202
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 666.67 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)