VPG Foil Resistors Y09441R00000B9L
Part No.:
Y09441R00000B9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudY09441R00000B9L.pdf
Description:
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VCS332
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Metal Foil
Features:
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Height - Seated (Max):
1.024" (26.01mm)
Number of Terminations:
4
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y09441R00000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y09441R00000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y09441R00000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y09441R00000B9L
Part Number Y09441R00000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VCS332
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 1 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 10W
Composition Metal Foil
Features Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -
Supplier Device Package -
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Height - Seated (Max) 1.024" (26.01mm)