VPG Foil Resistors Y079380K0000B0L
Part No.:
Y079380K0000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY079380K0000B0L.pdf
Description:
RES 80K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
80 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y079380K0000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y079380K0000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y079380K0000B0L?
Image Y079380K0000B0L
Part Number Y079380K0000B0L
Product Status Active
Resistance 80 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)