VPG Foil Resistors Y0793600R000V0L
Part No.:
Y0793600R000V0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0793600R000V0L.pdf
Description:
RES 600 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Series:
RCK
Resistance:
600 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0793600R000V0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0793600R000V0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0793600R000V0L?
Image Y0793600R000V0L
Part Number Y0793600R000V0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RCK
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 600 Ohms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)