VPG Foil Resistors Y0793100K000F0L
Part No.:
Y0793100K000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0793100K000F0L.pdf
Description:
RES 100K OHM 0.6W 1% RADIAL
Series:
RCK
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0793100K000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0793100K000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0793100K000F0L?
Image Y0793100K000F0L
Part Number Y0793100K000F0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RCK
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)