VPG Foil Resistors Y078656K2000T9L
Part No.:
Y078656K2000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078656K2000T9L.pdf
Description:
S102LT 56K200 0.01%
Resistance:
56.2 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078656K2000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078656K2000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078656K2000T9L?
Image Y078656K2000T9L
Part Number Y078656K2000T9L
Product Status Active
Resistance 56.2 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)