VPG Foil Resistors Y078650K0000T0L
Part No.:
Y078650K0000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078650K0000T0L.pdf
Description:
S102L 50K0000 0.01%
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078650K0000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078650K0000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078650K0000T0L?
Image Y078650K0000T0L
Part Number Y078650K0000T0L
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)