VPG Foil Resistors Y078650K0000A0L
Part No.:
Y078650K0000A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078650K0000A0L.pdf
Description:
RES 50K OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078650K0000A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078650K0000A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078650K0000A0L?
Image Y078650K0000A0L
Part Number Y078650K0000A0L
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)