VPG Foil Resistors Y078641K0730A0L
Part No.:
Y078641K0730A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078641K0730A0L.pdf
Description:
RES 41.073K OHM 0.6W 0.05% RAD
Resistance:
41.073 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078641K0730A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078641K0730A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078641K0730A0L?
Image Y078641K0730A0L
Part Number Y078641K0730A0L
Product Status Active
Resistance 41.073 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)