VPG Foil Resistors Y078629K3330A0L
Part No.:
Y078629K3330A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078629K3330A0L.pdf
Description:
RES 29.333K OHM 0.6W 0.05% RAD
Resistance:
29.333 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078629K3330A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078629K3330A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078629K3330A0L?
Image Y078629K3330A0L
Part Number Y078629K3330A0L
Product Status Active
Resistance 29.333 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)