VPG Foil Resistors Y078582K5000B9L
Part No.:
Y078582K5000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078582K5000B9L.pdf
Description:
S102JT 82K5000 0.1%
Resistance:
82.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078582K5000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078582K5000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078582K5000B9L?
Image Y078582K5000B9L
Part Number Y078582K5000B9L
Product Status Active
Resistance 82.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)