VPG Foil Resistors Y078582K5000B0L
Part No.:
Y078582K5000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078582K5000B0L.pdf
Description:
S102J 82K500 0.1%
Resistance:
82.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078582K5000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078582K5000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078582K5000B0L?
Image Y078582K5000B0L
Part Number Y078582K5000B0L
Product Status Active
Resistance 82.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)