VPG Foil Resistors Y078581K0000B9L
Part No.:
Y078581K0000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY078581K0000B9L.pdf
Description:
RES 81K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
81 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y078581K0000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078581K0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078581K0000B9L?
Image Y078581K0000B9L
Part Number Y078581K0000B9L
Product Status Active
Resistance 81 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)