VPG Foil Resistors Y078580K5000B9L
Part No.:
Y078580K5000B9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY078580K5000B9L.pdf
Description:
S102JT 80K5000 0.1%
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
80.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y078580K5000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y078580K5000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y078580K5000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y078580K5000B9L
Part Number Y078580K5000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 80.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)