VPG Foil Resistors Y0785125K000D9L
Part No.:
Y0785125K000D9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0785125K000D9L.pdf
Description:
RES 125K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Resistance:
125 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0785125K000D9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0785125K000D9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0785125K000D9L?
Image Y0785125K000D9L
Part Number Y0785125K000D9L
Product Status Active
Resistance 125 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)