VPG Foil Resistors Y010131K6000B0L
Part No.:
Y010131K6000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY010131K6000B0L.pdf
Description:
S104K 31K600 0.1%
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y010131K6000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y010131K6000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y010131K6000B0L?
Image Y010131K6000B0L
Part Number Y010131K6000B0L
Product Status Active
Resistance 31.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)