VPG Foil Resistors Y010121K5000B9L
Part No.:
Y010121K5000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY010121K5000B9L.pdf
Description:
S104KT 21K5000 0.1%
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y010121K5000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y010121K5000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y010121K5000B9L?
Image Y010121K5000B9L
Part Number Y010121K5000B9L
Product Status Active
Resistance 21.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)