VPG Foil Resistors Y0101210R000B139L
Part No.:
Y0101210R000B139L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0101210R000B139L.pdf
Description:
S104KT 210R00 0.1% 951624
Resistance:
210 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Datasheet:
1. How to order Y0101210R000B139L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0101210R000B139L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0101210R000B139L?
Image Y0101210R000B139L
Part Number Y0101210R000B139L
Product Status Active
Resistance 210 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)