VPG Foil Resistors Y0101100K000F9L
Part No.:
Y0101100K000F9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY0101100K000F9L.pdf
Description:
S104KT 100K000 1.0%
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y0101100K000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0101100K000F9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0101100K000F9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y0101100K000F9L
Part Number Y0101100K000F9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)