VPG Foil Resistors Y009978K7000D129L
Part No.:
Y009978K7000D129L
Description:
RES 78.7K OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Series:
VSA100
Resistance:
78.7 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.295" L x 0.100" W (7.49mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.320" (8.13mm)
Failure Rate:
1. How to order Y009978K7000D129L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y009978K7000D129L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y009978K7000D129L?
Image Y009978K7000D129L
Part Number Y009978K7000D129L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VSA100
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 78.7 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.295" L x 0.100" W (7.49mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)