VPG Foil Resistors Y0095350R000T9L
Part No.:
Y0095350R000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0095350R000T9L.pdf
Description:
RES 350 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y0095350R000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0095350R000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0095350R000T9L?
Image Y0095350R000T9L
Part Number Y0095350R000T9L
Product Status Active
Resistance 350 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)