VPG Foil Resistors Y009520K0000T0L
Part No.:
Y009520K0000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY009520K0000T0L.pdf
Description:
RES 20K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y009520K0000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y009520K0000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y009520K0000T0L?
Image Y009520K0000T0L
Part Number Y009520K0000T0L
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)