VPG Foil Resistors Y00951K93000T0L
Part No.:
Y00951K93000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00951K93000T0L.pdf
Description:
RES 1.93K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
1.93 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y00951K93000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00951K93000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00951K93000T0L?
Image Y00951K93000T0L
Part Number Y00951K93000T0L
Product Status Active
Resistance 1.93 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)