VPG Foil Resistors Y009511K8800T0L
Part No.:
Y009511K8800T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY009511K8800T0L.pdf
Description:
RES 11.88K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
11.88 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y009511K8800T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y009511K8800T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y009511K8800T0L?
Image Y009511K8800T0L
Part Number Y009511K8800T0L
Product Status Active
Resistance 11.88 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)