VPG Foil Resistors Y00934K70000T0L
Part No.:
Y00934K70000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudY00934K70000T0L.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Series:
VTA55Z
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y00934K70000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00934K70000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00934K70000T0L?
Image Y00934K70000T0L
Part Number Y00934K70000T0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA55Z
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)