VPG Foil Resistors Y0092500R000A9L
Part No.:
Y0092500R000A9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudY0092500R000A9L.pdf
Description:
RES 500 OHM 1/2W 0.05% AXIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VTA54Z
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order Y0092500R000A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0092500R000A9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0092500R000A9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y0092500R000A9L
Part Number Y0092500R000A9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA54Z
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)