VPG Foil Resistors Y00898K35000BR13L
Part No.:
Y00898K35000BR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00898K35000BR13L.pdf
Description:
RNC90Y8K3500BR SLDC 150743
Resistance:
8.35 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y00898K35000BR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00898K35000BR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00898K35000BR13L?
Image Y00898K35000BR13L
Part Number Y00898K35000BR13L
Product Status Active
Resistance 8.35 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)