VPG Foil Resistors Y0089866R000BR1R
Part No.:
Y0089866R000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY0089866R000BR1R.pdf
Description:
RNC90Y866R00BR 155633
Resistance:
866 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y0089866R000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0089866R000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0089866R000BR1R?
Image Y0089866R000BR1R
Part Number Y0089866R000BR1R
Product Status Active
Resistance 866 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)