VPG Foil Resistors Y00896K90000BR1R
Part No.:
Y00896K90000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY00896K90000BR1R.pdf
Description:
RNC90Y6K9000BR 155633
Packaging:
Bulk
Resistance:
6.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y00896K90000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00896K90000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00896K90000BR1R?
Image Y00896K90000BR1R
Part Number Y00896K90000BR1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 6.9 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)