VPG Foil Resistors Y00896K42000BR13L
Part No.:
Y00896K42000BR13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00896K42000BR13L.pdf
Description:
RNC90Y6K4200BR SLDC 150743
Resistance:
6.42 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y00896K42000BR13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00896K42000BR13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00896K42000BR13L?
Image Y00896K42000BR13L
Part Number Y00896K42000BR13L
Product Status Active
Resistance 6.42 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)