VPG Foil Resistors Y0089632R000BR1R
Part No.:
Y0089632R000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY0089632R000BR1R.pdf
Description:
RES 632 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Packaging:
Strip
Resistance:
632 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y0089632R000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0089632R000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0089632R000BR1R?
Image Y0089632R000BR1R
Part Number Y0089632R000BR1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Strip
Product Status Active
Resistance 632 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)