VPG Foil Resistors Y008957K6000BM0L
Part No.:
Y008957K6000BM0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY008957K6000BM0L.pdf
Description:
RNC90Y57K600BM 131270
Resistance:
57.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order Y008957K6000BM0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008957K6000BM0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008957K6000BM0L?
Image Y008957K6000BM0L
Part Number Y008957K6000BM0L
Product Status Active
Resistance 57.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)