VPG Foil Resistors Y008952K3000FR1R
Part No.:
Y008952K3000FR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008952K3000FR1R.pdf
Description:
RNC90Y52K300FR 155633
Resistance:
52.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008952K3000FR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008952K3000FR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008952K3000FR1R?
Image Y008952K3000FR1R
Part Number Y008952K3000FR1R
Product Status Active
Resistance 52.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)