VPG Foil Resistors Y008950K0000BP1R
Part No.:
Y008950K0000BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008950K0000BP1R.pdf
Description:
RNC90Y50K000BP 155633
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y008950K0000BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008950K0000BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008950K0000BP1R?
Image Y008950K0000BP1R
Part Number Y008950K0000BP1R
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)