VPG Foil Resistors Y00894K75000BR1R
Part No.:
Y00894K75000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY00894K75000BR1R.pdf
Description:
RES 4.75K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Packaging:
Strip
Resistance:
4.75 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y00894K75000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00894K75000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00894K75000BR1R?
Image Y00894K75000BR1R
Part Number Y00894K75000BR1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Strip
Product Status Active
Resistance 4.75 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)