VPG Foil Resistors Y00894K02000BP13L
Part No.:
Y00894K02000BP13L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00894K02000BP13L.pdf
Description:
RNC90Y4K0200BP SLDC 150743
Resistance:
4.02 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y00894K02000BP13L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00894K02000BP13L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00894K02000BP13L?
Image Y00894K02000BP13L
Part Number Y00894K02000BP13L
Product Status Active
Resistance 4.02 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)