VPG Foil Resistors Y008949K9000BR1R
Part No.:
Y008949K9000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008949K9000BR1R.pdf
Description:
RNC90Y49K900BR 155633
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008949K9000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008949K9000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008949K9000BR1R?
Image Y008949K9000BR1R
Part Number Y008949K9000BR1R
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)