VPG Foil Resistors Y008946K4000BP1R
Part No.:
Y008946K4000BP1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008946K4000BP1R.pdf
Description:
RNC90Y46K400BP 155633
Resistance:
46.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order Y008946K4000BP1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008946K4000BP1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008946K4000BP1R?
Image Y008946K4000BP1R
Part Number Y008946K4000BP1R
Product Status Active
Resistance 46.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)