VPG Foil Resistors Y00893K64400BR1R
Part No.:
Y00893K64400BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY00893K64400BR1R.pdf
Description:
RNC90Y3K6440BR 155633
Resistance:
3.644 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y00893K64400BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00893K64400BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00893K64400BR1R?
Image Y00893K64400BR1R
Part Number Y00893K64400BR1R
Product Status Active
Resistance 3.644 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)