VPG Foil Resistors Y008934R0000BR0L
Part No.:
Y008934R0000BR0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY008934R0000BR0L.pdf
Description:
RES 34 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
34 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008934R0000BR0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008934R0000BR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008934R0000BR0L?
Image Y008934R0000BR0L
Part Number Y008934R0000BR0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 34 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)