VPG Foil Resistors Y008926K1000BR1R
Part No.:
Y008926K1000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008926K1000BR1R.pdf
Description:
RNC90Y26K100BR 155633
Resistance:
26.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008926K1000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008926K1000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008926K1000BR1R?
Image Y008926K1000BR1R
Part Number Y008926K1000BR1R
Product Status Active
Resistance 26.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)