VPG Foil Resistors Y008920K5000BR1R
Part No.:
Y008920K5000BR1R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008920K5000BR1R.pdf
Description:
RES 20.5K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Packaging:
Strip
Resistance:
20.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008920K5000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008920K5000BR1R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008920K5000BR1R?
Image Y008920K5000BR1R
Part Number Y008920K5000BR1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Strip
Product Status Active
Resistance 20.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)