VPG Foil Resistors Y008919K6000BR1R
Part No.:
Y008919K6000BR1R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY008919K6000BR1R.pdf
Description:
RES 19.6K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90Y
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Resistance:
19.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008919K6000BR1R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008919K6000BR1R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008919K6000BR1R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y008919K6000BR1R
Part Number Y008919K6000BR1R
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Strip
Product Status Active
Resistance 19.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)