VPG Foil Resistors Y008916K5000FR23R
Part No.:
Y008916K5000FR23R
Datasheet:
Chuangxin CloudY008916K5000FR23R.pdf
Description:
RNC90Y16K500FR SLDC T/R 157208
Resistance:
16.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y008916K5000FR23R on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y008916K5000FR23R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y008916K5000FR23R?
Image Y008916K5000FR23R
Part Number Y008916K5000FR23R
Product Status Active
Resistance 16.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)