VPG Foil Resistors Y0089127R000AR0L
Part No.:
Y0089127R000AR0L
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudY0089127R000AR0L.pdf
Description:
RES 127 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
Series:
RNC90Y
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order Y0089127R000AR0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0089127R000AR0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0089127R000AR0L?
Image Y0089127R000AR0L
Part Number Y0089127R000AR0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series RNC90Y
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)