VPG Foil Resistors Y007575K1502B9L
Part No.:
Y007575K1502B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY007575K1502B9L.pdf
Description:
VSRT 75K1502 0.1%
Resistance:
75.1502 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y007575K1502B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y007575K1502B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y007575K1502B9L?
Image Y007575K1502B9L
Part Number Y007575K1502B9L
Product Status Active
Resistance 75.1502 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)