VPG Foil Resistors Y0075150K000B9L
Part No.:
Y0075150K000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0075150K000B9L.pdf
Description:
RES 150K OHM 1/4W 0.1% RADIAL
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0075150K000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0075150K000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0075150K000B9L?
Image Y0075150K000B9L
Part Number Y0075150K000B9L
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)